Post

10 powodów, dla których wiosna to najlepszy czas na odchudzanie

Dietetycy mają dobrze uzasadnioną odpowiedź na pytanie "Kiedy najlepiej się odchudzać?" - wiosną.

Wiosna to czas odnowy i nowych początków. Jest to również idealny czas na odchudzanie, zwłaszcza że istnieje wiele czynników, które ułatwiają ten proces. Jeśli więc od jakiegoś czasu chciałeś schudnąć, teraz jest czas, aby to zrobić - idzie wiosna

Oto 10 powodów dla których najłatwiej jest schudnąć wiosną:

1. Więcej ruchu

Wiosną łatwiej jest nam się obudzić i cieszyć porankiem, nie musimy wyciągąć się spod kołdry z filiżanką kawy i gorącym tostem. Zaczynamy się więcej ruszać, stajemy się bardziej aktywni. Spacery na świeżym powietrzu są o wiele przyjemniejsze i częstsze niż wtedy, gdy jest zimno. A to bardzo pomaga w utracie zbędnych kilogramów.

2. Wiosenne porządki

Wiosenne porządki w domu, wiosenne sprzątanie, sezonowe prace w ogrodzie - te wiosenne obowiązki można porównać do ćwiczeń fizycznych i dzięki nim błyskawicznie schudnąć. Ciekawostka: Przeciętny człowiek spala 133 kalorie w ciągu pół godziny sprzątania.

Więcej o odchudzaniu w domu znajdziesz tutaj: Odchudzanie w domu - jak zacząć?

3. Jedzenie na świeżym powietrzu

Możliwość spożywania posiłków na świeżym powietrzu i podziwiania krajobrazów sprawia, że jedzenie staje się wolniejsze i bardziej świadome. Oznacza to, że mózg wysyła sygnał o sytości, zanim zjemy za dużo.

kobieta na łące

4. Pierwsza zieleń

Teraz, gdy skończyła się zimna pora roku i świąteczne uczty z ich kalorycznymi potrawami, łatwo jest przestawić się na świeżą, wiosenną zieleninę. Liście mniszka lekarskiego, pokrzywy, barszczu, pietruszki, zielonej cebuli, szczawiu, kopru - to doskonali pomocnicy w walce z nadwagą. W przeciwieństwie do owoców, które zawierają dużo cukru.

5. Metabolizm

Wiosną metabolizm naturalnie przyspiesza, a organizm sam dąży do pozbycia się nagromadzonych przez zimę kilogramów. Hormony, które pomagają pozbyć się tłuszczu, stają się bardziej aktywne, podobnie jak enzymy, które rozkładają tłuszcz.

6. Kalorie są łatwiejsze do spalenia

Gdy pocisz się w cieplejszej temperaturze, organizm musi ciężko pracować, aby uregulować swoją temperaturę. Dlatego właśnie ćwiczenia w ciepłe dni pozwalają spalić więcej kalorii.

ćwiczenia fitness

7. Zbliża się sezon wakacyjny

Tak, zbliżający się sezon letni z jego t-shirtami, szortami i kostiumami kąpielowymi to wielka motywacja do utraty wagi i nie należy go lekceważyć.

8. Witamina słońca

Brak słońca - a tym samym witaminy D - ma negatywny wpływ na nasz nastrój i poziom energii. A już na pewno nie pomaga w odchudzaniu i stosowaniu diety. Z drugiej strony, dawka słonecznej witaminy z pewnością poprawi Twój nastrój i motywację do odchudzania.

9. Czas miłości

Popęd seksualny wzrasta na wiosnę, to fakt. A to oznacza, że podczas seksu zużywamy więcej kalorii. To około 3,6 kcal na minutę. Nie tak dużo jak sprzątanie czy ćwiczenia, ale o wiele przyjemniej!

10. Nie jesteś sam

Wiosną każdy chce schudnąć przed latem. Ułatwia to znalezienie partnera do ćwiczeń. Jest to kolejny powód, dla którego warto zacząć odchudzanie wiosną.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz