Post

Dieta odchudzająca - 10 skutecznych diet które pozwolą szybko zrzucić wagę

Planujesz dietę odchudzającą? Sprawdź nasze porady, dzięki którym wdrożenie zdrowych nawyków żywieniowych będzie łatwe i przyjemne, a odchudzanie skuteczne i trwałe. Oto 10 skutecznych diet odchudzających które cieszą się wysoką efektywnością. 

Dieta japońska

Schudnąć 7-8 kilogramów w 14 dni - taki efekt obiecuje popularna dieta japońska, która uważana jest za skuteczną i bezpieczną. Dieta japońska zawdzięcza swoją nazwę nie tyle tradycyjnej kuchni japońskiej, co jednej z japońskich klinik dietetycznych, w której została opracowana. Dieta oparta jest na diecie białkowej z niskim spożyciem tłuszczu i węglowodanów. Dieta japońska cechuje się trzema głownymi składnikami pokarmowymi, jakimi są ryż, soja i ryby. 

Dieta japońska proponuje utratę 7-8 kilogramów w ciągu 2 tygodni, co oznacza, że nie należy pozostawać na niej dłużej niż 13-14 dni. Przedłużanie stosowania tej diety może spowodować zaburzenia metabolizmu, co może prowadzić do dalszego przybierania na wadze i poważniejszych problemów.

Dieta sześciu płatków

Dieta sześciu płatków jest jedną z najbardziej popularnych diet, które pojawiły się w ostatnim czasie. Nie jest to zaskakujące, ponieważ dieta sześciodniowa jest prosta, szybka i psychologicznie komfortowa. Autorką tej metodologii jest Anna Johansson, szwedzka dietetyczka z Uniwersytetu w Lund. Dieta nakazuje spożywanie tylko jednego rodzaju pokarmu każdego dnia i według określonego schematu. Najważniejsze jest to, że ilość jedzenia w tej diecie nie jest ograniczona - można jeść tyle, ile się chce.

Brokuł

Dieta kremlowska

Dieta kremlowska zakłada, że w ciągu trzech miesięcy możemy schudnąć od 7 do 15 kilogramów, nie odczuwając w ogóle głodu. Zasada diety kremlowskiej jest dość prosta - ograniczasz spożycie węglowodanów, w wyniku czego organizm zaczyna utylizować zgromadzone zapasy tłuszczu. Ale w "Kremlu" trzeba liczyć punkty w zależności od ilości węglowodanów w produkcie: 1 gram węglowodanów równa się 1 punkt. Ten system odchudzania ma zalety, ale także wiele wad i przeciwwskazań.

Dieta Maggi

Dieta Maggi jest przeznaczona na cztery tygodnie, podczas których osoba odchudzająca się może stracić do 20 kilogramów lub więcej i zaobserwować wyraźne zmniejszenie rozmiarów ciała. Ta metoda odchudzania wyróżnia się surowością, skromną listą przeciwwskazań i przejrzystym menu. W rzeczywistości jest to dieta białkowa o bardzo niskiej zawartości węglowodanów.

Dieta ta jest odpowiednia dla osób w każdym wieku, ale nie zaleca się stosowania go częściej niż raz w roku. Rezultaty odchudzania utrzymają się przez dość długi czas, ale tylko w przypadku kompetentnego wycofania.

Smoothie owocowe

Dieta Protasoy

Dieta Protasov obiecuje skuteczną utratę wagi, brak głodu, poczucie komfortu oraz oczyszczenie organizmu z toksyn i odpadów. Ponadto dieta nie wpływa na wygląd zewnętrzny, nie powoduje łamliwości paznokci, podrażnienia skóry i suchości włosów. Ten system odżywiania oznacza brak głodu, ponieważ można jeść w dowolnym momencie, ale tylko te pokarmy, które są uwzględnione w diecie.

Dieta jest przeznaczona na pięć tygodni aktywnej utraty wagi, a pięć tygodni przeznacza się na zakończenie diety. Już w trzecim lub czwartym tygodniu odchudzania osoby odchudzające się zauważają spadek masy ciała, a ogólny efekt utrzymuje się przez trzy do czterech miesięcy. Dieta Protasov jest odpowiednia dla tych, którzy źle tolerują mono, włączając do diety tylko jeden lub dwa produkty, a także dla każdego, kto chce przejść na zdrowy tryb życia i jest gotowy do powolnej utraty wagi.

Dieta jajeczna

Dieta jajeczna ma wielu miłośników, ponieważ dieta ta jest dla nich doskonała, pyszna i "nie głodna". Ma ona jednak również przeciwwskazania. Przede wszystkim należy pamiętać, że żółtko jaja zawiera dużo cholesterolu. Ponadto jajka gotowane na twardo mogą powodować zaburzenia trawienia, wzdęcia i zaparcia. Ponieważ dieta polega na zdecydowanym odrzuceniu szybkich węglowodanów, w pierwszych dniach możesz czuć się ociężały

Jajka

Dieta makrobiatyczna 

Dieta makrobiotyczna to nie jest ekspresowa dieta, ale raczej styl życia, który prowadzi wiele międzynarodowych gwiazd, takich jak Madonna czy Gwyneth Paltrow. Dieta makrobiotyczna opiera się na przekonaniu, że jedzenie jest nośnikiem energii, a jedząc poza domem, dokonujemy wymiany energii z otaczającym nas światem. Wszystkie pokarmy dzielą się na dwie duże grupy - jin i jang, żeńskie i męskie.

Pierwsze z nich są słodkie, kwaśne lub pikantne, a drugie słone i pikantne. Nadmierne spożywanie pokarmów jin prowadzi do otyłości, ale nadmierne spożywanie pokarmów jang również wiąże się z wieloma chorobami. Potrzebujesz równowagi i harmonii.

Dieta gryczana

Dieta gryczana to mono-dieta która jest bardzo skuteczna, przeznaczona na 1-2 tygodnie, podczas których można schudnąć 5-10 kg. Dieta jest prosta: przez jeden dzień należy jeść nieograniczoną ilość kaszy gryczanej ugotowanej bez soli i cukru. Drugim składnikiem diety jest beztłuszczowy kefir. Dozwolona jest dowolna ilość czystej wody. Dieta jest skuteczna, ale może być szkodliwa dla zdrowia, jeśli nie jest stosowana prawidłowo. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza w przypadku chorób przewlekłych.

Kasza

Dieta białkowa 

Dieta białkowa jest uważana za jedną z najskuteczniejszych, zwłaszcza podczas ćwiczeń. Przeznaczony jest na nie więcej niż 2 tygodnie (w wersji sztywnej), a w tym czasie można schudnąć 8-10 kg. Bardziej miękkie wersje są również bardziej zrównoważone i bezpieczniejsze. Zapewniają one powolną i łagodną utratę wagi.

Zobacz także: Jak się zmotywować do odchudzania?

Kolorowa dieta 

Kolorowa dieta to bardzo zabawny i ciekawy sposób odżywiania, w którym jeden cykl trwa 7 dni. Każdy dzień ma inny kolor. Można jeść tylko pokarmy o tym kolorze, zarówno owoce i warzywa, jak i produkty pochodzenia zwierzęcego.

Na przykład w dniu białym można jeść kalafior, filety drobiowe, ryż, nabiał, a w dniu fioletowym na stole pojawi się bakłażan, czerwona kapusta i jeżyny. Dieta jest dobrze tolerowana, z wyjątkiem ostatniego dnia, kiedy zalecany jest post.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz